Satış Sözleşmesi
Türk Ocağı Cad. No:30 06520 Balgat/ANKARA adresinde ikamet eden Ortadoğu Reklam, Tanıtım, Yayıncılık, Turizm Eğitim İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (bundan sonra turkiyeklinikleri.com olarak anılacaktır.) ile .......... adresinde ikamet eden ......... şahsı arasındaki satış sözleşmesidir.

1. turkiyeklinikleri.com'dan kredi kartı (Visa, MasterCard) veya banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde ödemesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişler sadece hafta içi mesai saatleri (08:30-18:30) içerisinde işleme alınmaktadır. Hafta sonu verilen siparişler pazartesi günü işleme alınır. Dijital ürün siparişleri kredi kartı ile ödeme yapıldığında anında, banka havalesi veya EFT ile ödeme yapıldığında ise ödemenin yapıldığına dair banka kanalıyla bilgi edinildiğinde geçerlilik kazanır. Basılı ürün siparişleri tüm ödeme seçeneklerinde, banka kanalıyla bilgi edinildiğinde geçerlilik kazanır.

2. turkiyeklinikleri.com tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim eder. Yapılan alışverişlerdeki fiyatlar Türk Lirası (TL), Euro ( € ) ve Amerikan Doları($) olarak ifade edilmiştir. KDV oranları kitaplar için %8, dergi ve makaleler için %1’dir. Kargo Ücretleri için KDV oranı % 18'dir. Dergi gönderim ücretleri fiyata dâhildir. Fiyatlara KDV dâhildir.

3. Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından turkiyeklinikleri.com sorumlu değildir.

4. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

5. Tahsilâtı yapılmış bir siparişin teslimatı kargo veya posta aracılığı ile yapılacaktır.

6. turkiyeklinikleri.com, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda abone@turkiyeklinikleri.com adresine e-posta gönderilecektir. Kargo şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak veya internet üzerinden paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulacaktır. Daha sonra, tutanak 0 312 220 04 70 numaralı telefona fakslanıp durum abone@turkiyeklinikleri.com adresine bir e-posta aracılığıyla bildirilecektir. turkiyeklinikleri.com, ürünü yeniden temin edip, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

7. Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz. Okunduğu, fotokopisi çekildiği veya değiştirildiği tespit edilen ürünlerin iadesi yapılmayarak müşteri hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Siparişlerinizi, satın aldığınız basılı ürünlerde siparişi verdiğiniz iş günü saat 17:30'a kadar, online ürünlerde ise ürünü henüz indirmeden önce 0 312 286 56 56 numaralı telefonu arayarak ya da abone@turkiyeklinikleri.com adresine e-posta göndererek iptal edebilirsiniz. Online ürünlerde turkiyeklinikleri.com veritabanındaki "dosya indirme" kayıtları esas alınacaktır. Verilen şiparişteki pdf dosyalarının müşterimizin bilgisayarına indirilmediği tespit edilirse iade talebi işleme alınacaktır.

8.Müşterilerimizin kredi kartı bilgilerini sistemde kayıtlı olarak TUTULMAYACAKTIR.

9. Bu sözleşme nedeniyle çıkacak ihtilaflarda Ankara Mahkeme ve İcraları yetkilidir.

10. Ürünlerin teslimi online olan ürünlerde ödeme onayından hemen sonra ( Kullanıcının ürünü kendi bilgisayarına indirmesine izin verilecektir. ) basılı ürünlerde ise en geç 3 (Üç) iş günü içerisinde kargoya teslim edilecektir. Kargo süresi dağıtımcı kuruluş tarafından, ANKARA merkez alınarak 500 Km uzaklığa kadar 1 iş günü, 500-750 Km arasında 2 iş günü 750 Km sonrası için ise en geç 4 iş gününde teslimi taahüt edilmiştir.

11.Türkiye Klinikleri; bu siteye girilen kişisel bilgilerin, 3. kişi veya kurumlar ile paylaşılmayacağını taahhüt eder.

12. turkiyeklinikleri.com'dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki 12 maddelik anlaşma şartlarını kabul etmiş sayılır.


Kullanıcı Adı:
Şifre:


Sepetinizde ürün bulunmuyor.